Nihan Tahtaişleyen

Nihan Tahtaişleyen

1983 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik eğitimine 1995 yılında Melek Helvacı ile piyano ve Naci Madanoğlu ile keman çalışarak başladı. 1997 yılında İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman eğitimine devam etti. 1998-2001 yılları arasında keman sanatçısı Hakan Şensoy ile çalıştı. 2001 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı ‘Keman’ bölümünü kazandı. Prof. Nuri İyicil ve Dr. Elif Tarakçı ile sürdürdüğü 4 yıllık eğitim sonrasında yine aynı konservatuar bünyesinde Müzikoloji Ana Sanat Dalı’na geçiş yaptı. Halen aynı bölümde öğrenimini sürdürmektedir.

Nihan Tahtaişleyen, Rock müzik grubu ALMORA’nın ilk dört albümünde hem solist hem de enstrümanist (keman) olarak yer aldı.

2000-2001 yılları arasında İ.A.A.A.G.S.L. Okul Orkestrası’nın Baş Kemancılığı ve Solistliğini yaptı. 2002-2005 yılları arasında ise M.S.G.S.Ü Devlet Konservatuarı Orkestrası’nda kemancı olarak yer aldı.

Yaklaşık sekiz yıldır hem konservatuara hazırlık amaçlı hem de hobi amaçlı olarak keman dersi vermekte olan Nihan Tahtaişleyen Ocak 2009 itibari ile Jokerstore Müzik Eğitim Departmanı bünyesine “Keman Eğitmeni” olarak katılmıştır.