Alihan Zeytinci

Alihan Zeytinci

1982 yılında İstanbul’da doğdu. 5 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Keman Bölümü’nü kazandı. Keman eğitimine Selahattin Yunkuş’la başladı. 2000 yılında master derecesiyle mezun olan Alihan Zeytinci halen Doç. Zülfiye Yakubov ile çalışmalarına devam etmekte ve keman bölümü doktora sınavlarına hazırlanmaktadır.

2002 yılında Almanya’nın Bonn şehrinde düzenlenen Uluslararası Beethoven Festivali’ne en iyi gençlik orkestrası seçilen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası’nın keman grubunda görev aldı. Burada Peter Gülke ve Krzystof Penderecki gibi birçok ünlü şefin aralarında bulunduğu masterclasslara katıldı.

2004 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın düzenlediği ‘’Solist Yarışması‘’nı kazanarak Pyotr Ilyich Tchaikovsky’nin keman konçertosunu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası eşliğinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda solo seslendirdi. 2006 yılında Niccolo Paganini’nin 2 numaralı Keman konçertosunu solist olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası ile seslendirdi.

2012 yılında Haydarpaşa günleri kapsamındaki Müzik Festivali’nde Antonio Vivaldi’ nin 4 Mevsim adlı eserinin 1. bölümü olan İlkbahar Keman Konçertosunu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oda Orkestrası eşliğinde solist olarak seslendirdi. Bunun yanı sıra Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ve Enka Senfoni Orkestrası gibi orkestraların keman grubunda görev aldı. Halen İstanbul Üniversitesi’nin düzenlediği kursta keman eğitmeni, Ulus Özel Musevi Okulları’nda keman ve piyano öğretmenliği yapmaktadır.

Ekim 2012 itibari ile Jokerstore Müzik Dersleri’ne keman eğitmeni olarak katılmıştır.